ترک سریع متادون | بهترین جایگزین برای متادون

ترک سریع متادون شاید کمی تعجب برانگیز باشد. این قرص شبه مخدری بسیار قوی با عملکردی شبیه به مرفین و هروئین است. به طوری با تاثیر بر گیرنده های اوپیوئیدی مغز باعث وابستگی و اعتیاد می شود.

متادون که به دو صورت قرص و شربت تولید و عرضه می شود معمولا برای به عنوان درمان نگهدارنده یا جایگزین ماده مخدری همچون هروئین، مورفین، شیره، تریاک و ترامادول مصرف می شود. متاسفانه مصرف خودسرانه و بیش از حد این ماده برای درمان اعتیاد که توسط بسیاری از افراد انجام می شود، باعث اعتیاد به خود متادون خواهد شد.

ترک فوری متادون با توجه به شرایط جسمانی و فیزیکی مصرف کننده و میزان مصرف وی به روش های مختلفی امکان پذیر است. ترک‌ خودسرانه و غیراصولی این ماده با عوارض متعددی که دارد روند درمان را سخت تر می کند. مشورت با یک پزشک درمانگر و استفاده از تجربه او می تواند به ترک موثر متادون کمک نموده و به این ترتیب فرد از چرخه معیوب ترک یک مخدر با مخدر دیگر خارج می شود. مرکز ترک اعتیاد تهران پاک مطلبی را فراهم آورده است تا بدانید چه راهی برای ترک سریع قرص متادون وجود دارد.

علائم ترک فوری متادون

سوء مصرف متادون وابستگی روانی و جسمانی را به دنبال دارد. در عین حال ترک اعتیاد سریع  آن نیز سبب بروز علائم و عوارضی در بیمار می شود. علائم ترک متادون با تاخیر و 3 تا 4 روز بعد از قطع مصرف شروع شده و در روز ششم به اوج خود می رسد. این علائم موقتی بوده و بعد از 2 تا 3 هفته به طور کامل بر طرف می شود. در صورتی که ترک متادون به صورت اصولی و در کلینیک ترک اعتیاد و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود شدت این علائم تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و فرد کمترین سختی را تحمل می کند.

 • تهوع و استفراغ
 • تعریق شدید
 • سرگیجه، غش و تشنج
 • کاهش توان و قدرت عضلانی
 • کاهش میل جنسی در ترک سریع متادون
 • مشکلات جنسی و انزال در مردان
 • بی نظمی و مشکلات قاعدگی در زنان
 • افسردگی و اختلال در تمرکز
 • بی خوابی و اختلال در خواب
 • اختلال در دید
 • کاهش فشار خون
 • خارش پوستی
 • مشکلات گوارشی و درد در ناحیه شکم

مقدار مصرف متادون

سم زدایی و ترک متادون چند روز طول می کشد؟

انتخاب بهترین روش سم زدایی مناسب برای بیمار معتاد به متادون بهتر است در مراکز ترک اعتیاد و توسط پزشک درمانگر تعیین شود. سم زدایی متادون بیش از هر چیزی به سلامت جسمانی، شرایط روحی، سن، دوز مصرفی و مدت مصرف بیمار بستگی دارد.

در صورت مساعد بودن تمام شرایط بیمار می تواند تحت سم زدایی فوق سریع قرار بگیرد. مدت بستری بیمار در کلینیک در این روش 2 تا 3 روز است. بعد از این مدت بیمار مرخص شده و روانپزشک درصورت نیاز داروهایی را برای تنظیم خواب و کنترل علائم بعد از ترک تجویز می کند. بعد از سم زدایی و ترک فیزیکی لازم است بیمار بر اساس شرایط روحی به صورت هفتگی یا ماهانه به روانپزشک مراجعه نماید.

اما بهترین و موثر ترین روش که در هر شرایط جسمانی احتمال موفقیت درمان متادون را افزایش می دهد درمان و سم زدایی تدریجی است. این روش حدود 1 تا 2 هفته طول می کشد. هرچند طول دوره بستری به میزان و مدت مصرف و شرایط جسمانی و روانی بیمار بستگی دارد و ممکن است کمتر یا بیشتر نیز شود.

طی سم زدایی تدریجی بیمار روزانه توسط روانپزشک ترک اعتیاد ویزیت شده و داروهایی را برای کاهش درد و خماری و کنترل مشکلات روانی و جسمانی دریافت می کند. در این مدت شرایط بیمار در تمام ساعات شبانه روز توسط کادر درمانی کنترل می شود.

اطلاعات تماس با کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک

بهترین روش ترک متادون

روش های مختلفی برای درمان اعتیاد به متادون وجود دارد. بهترین روش درمانی که نتایج و موفقیت قابل قبولی دارد کاهش دوز مصرفی و کاهش میزان مصرف آن در طول روز است. بکار بردن این روش درمانی حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. برنامه ریزی برای کاهش میزان مصرف تا حد زیادی به میزان مصرف و وابستگی بدن به این ماده مخدر بستگی دارد و باید توسط متخصص انجام شود.

روند کاهش میزان مصرف روز به روز سخت تر و پیچیده تر می شود. چراکه هرچه میزان متادون دریافتی کمتر می شود موانع ترک و درگیری افکار قدرتمند تر می شود. در این شرایط متخصص درمانگر اعتیاد با تکنیک های متعدد می تواند برای مقابله با این ناراحتی ها، حفظ انگیزه‌های ترک و تنظیم دوز دارو به نحوی که کمترین سختی را تحمل کنید، تا انتهای مسیر درمان در کنار شما باشد. حضور مشاور و روانپزشک برای درمان سریع تر و موثر تر اعتیاد به متادون و پیشگیری از مصرف مجدد ضروری است.

فراموش نکنید متخصصان ترک اعتیاد طی روند درمان میزان دوز مصرفی را با توجه عواملی مانند سن، جنسیت، شغل، وضعیت تاهل، وضعیت خانوادگی و سایر شرایط فرد که بر روند ترک موثر است، تنظیم می کنند. بنابراین استفاده از روش کاهش مصرف تدریجی به صورت خودسرانه نه تنها موفقیت چندانی نخواهد داشت بلکه ترک متادون و درمان را سخت تر خواهد کرد.

ترک اعتیاد در منزل  یکباره و قطع مصرف ناگهانی متادون به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا این کار عوارض روحی و روانی متعدد و گاه جبران ناپذیری برای بیمار به همراه دارد.

 

بیشتر بخوانید: سم زدایی بدن از مواد مخدر . سم زدایی بدن از طریق پا حقیقت دارد؟

ترک متادون در منزل

درصد موفقیت درمان اعتیاد به متادون در منزل بسیار کم است. متادون شبه مخدری قوی با وسوسه مصرف بسیار شدید است. بیماری که وابستگی زیادی به مصرف متادون دارد و راه مقابله با این وسوسه را نیاموخته است و از طرفی از علائم و عوارض دردناک و ناخوشایند ترک متادون واهمه دارد، همواره تلاش می کند درمان اعتیاد خود را به زمان دیگیری موکول نماید. همین عامل یکی از دلایل اصلی ضرورت بستری بیمار در کلینیک ترک اعتیاد است. با بستری بیمار در یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر روند درمان به طور کامل تحت نظر کادر پزشکی و روانشناسی انجام شده و وسوسه مصرف مجدد در بیمار از بین خواهد رفت. از طرفی در صورت بروز هرگونه علائم ترک سریعا به شرایط بیمار رسیدگی می شود.

بیشتر بخوانید: ترک سریع ماریجوانا ✔️ ماری جوانا تا چه مدت در خون می ماند؟

بهترین جایگزین برای متادون

درد و رنج ترک اعتیاد به متادون از جمله مهمترین دلایل مقاومت بیمار برای بستری در کلینیک و ترک اعتیاد است. اما امروزه پیشرفت علم پزشکی روش هایی را برای درمان بدون دردو خماری ابداع نموده است. استفاده از داروها برای کاهش و تخفیف علائم ترک متادون تحت نظر پزشک، بهره گیری از جلسات مشاوره و گروه درمان، تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند تا حد زیادی ترک اعتیاد به متادون را راحت تر نماید.

ترک فوری متادون

موارد و میزان مصرف متادون به صورت دارویی

داروی متادون یک ضد درد بسیار قوی برای تسکین درد های شدید و حاد و برطرف کننده محرومیت از مخدرها است. شربت متادون در سرفه مقاوم به درمان در سرطان های پیشرفته ریه نیز موثر می باشد.

این دارو به اشکال زیر در داروخانه ها موجود است:

 • قرص: 5، 20 و 40 میلی گرم
 • شربت یا محلول خوراکی: 5 و 25 میلی گرم بر میلی لیتر
 • پودر: 1 گرم
 • آمپول: 10 میلی گرم بر میلی لیتر

میزان مصرف متادون برای هر فرد توسط پزشک تعیین می شود. با این حال میزان مصرف این دارو در سنین مختلف به این شرح است:

میزان مصرف متادون برای بزرگسالان: 5/2 تا 10 میلی گرم خوراکی (قرص متادون) به صورت تزریق زیرجلدی هر 4 تا 12 ساعت

میزان مصرف متادون در کودکان: مصرف متادون در کودکان باید با احتیاط و تنها در صورت ضرورت باشد. مقدار متادون مصرفی برای کودکان بر اسا وزن آنها محاسبه می شود. 1/0 میلی گرم به ازای هر 4 کیلو گرم وزن کودک هر 4 ساعت، 2 تا 3 بار به صورت خوراکی، وریدی یا عروقی. سپس هر 6 تا 12 ساعت برحسب نیاز.

مقدار مصرف متادون برای ترک اعتیاد

برای ترک سریع اعتیاد قرص متادون نباید به یکباره آن را کنار بگذارید. میزان مصرف این قرص برای درمان اعتیاد عبارت است از:

مقدار مصرف برای بزرگسالان

 • مقدار مصرف برای ترک اعتیاد: 15 تا 40 میلی گرم روزانه به صورت خوراکی (قرص یا شربت متادون). دوز نگهدارنده: 20 تا 120 میلی گرم روزانه
 • داروی متادون در سندرم محرومیت از مواد مخدر (ترک اعتیاد) در نوزادان متولد شده از مادران معتاد نیز کاربرد دارد.
 • کودکان
 • 05/0 تا 1/0 میلی گرم بر کیلوگرم وزن کودک هر شش ساعت شروع شده وقطع به صورت تدریجی بر اسا علائم محرومیت از مواد مخدر
 • نوزادان
 • 05/0 تا 2/0 میلی گرم هر 12 ساعت و قطع به صورت تدریجی

دارو برای ترک متادون

برخی افراد معتاد به متادون برای ترک آن به داروهای شبه مخدر دیگر روی می آورند. این کار درصورتی که با نظر و تجویز پزشک انجام نشود نتیجه ای جز جایگزینی اعتیاد به یک مخدر با اعتیاد به مخدر دیگر ندارد.

1-         بوپرنورفین

بوپرنورفین دارویی مخدر با خاصیت ضد درد و جایگزین مواد مخدر است. در صورت مصرف این دارو، روند کاهشی مصرف متادون تا 40 میلی گرم باید ادامه داشته باشد. استفاده از بوپرنورفین حدود ۳۶ ساعت بعد از آخرین مصرف متادون می ‌تواند در رفع عوارض اولیه ترک موثر باشد.

دوز مورد نیاز برای مصرف بوپرنورفین در مراحل اولیه ۲ تا ۴ میلی گرم و در صورت تحمل بیمار، یک ساعت بعد همین مقدار و حدود هشت ساعت بعد، ۴ میلی گرم است.

بنابراین مقدار بوپرنورفین مورد نیاز برای ترک متادون در روز اول، حدود ۸ تا ۱۲ میلی گرم می باشد. در روزهای بعددوز مصرفی به ۱۲ تا ۱۶ میلی گرم افزایش یافته و تقریبا تمامی عوارض ترک متادون ، رفع خواهد شد. اولین بار مصرف بوپرنورفین باید حداقل ۲۴ ساعت بعد از آخرین مصرف متادون باشد.

علائم ترک فوری متادون

2-         نالوکسون و کلونیدین

سایر علائم ترک متادون با استفاده از نالوکسون و کلونیدین به صورت موقت و کوتاه مدت قابل بهبودی و رفع است.

3-         ایمپلنت نالتروکسان

ایمپلنت نالتروکسان تحت نظر پزشک جراح و با بی حسی موضعی در کلینیک ترک اعتیاد در دیواره تحتانی شکم قرار داده می شود. این ایمپلنت 6 ماه ماندگاری دارد. ایمپلنت نالتروکسان تضمینی برای جلوگیری از اعتیاد مجدد به متادون است. زیرا بیماری که آن را دریافت کرده است تا مدت طولانی بعد از ترخیص از کلینیک ترک اعتیاد تمایلی به مصرف مجدد مواد ندارد.

متادون تا چند روز در آزمایش اعتیاد قابل تشخیص است؟

 • متادون تا 3 روز پس از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است.
 • متادون تا 7 روز پس از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است.
 • متادون از 10 دقیقه بعد از مصرف تا 10 روز بعد از آن در آزمایش بزاق قابل تشخیص است.
 • متادون تا 90 روز پس از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است.

34 نظرات

 • توسطعلی
  Posted 2021-12-06 9:49 ب.ظ

  سلام بنده از کشیدن تریاک خارج شدم و مدت یکماه هروز یک قرص ده ساعت ۸ شب میخوردم و الان یکماه است که دو تا قرص ۴۰ و یک ۲۰ ریختم تو لیوان و ۲۰۰ میلیتر آب بهش اضافه کردم و هرشب یک قاشق غذاخوری ازش میخورم و یک قاشق اب بهش می ریزم. الان یکماه است و آب رنگ سفیدی گرفته .میتونم کنار بزارم لطفا راهنمای کنید. فقط پودر دکنوفلاک ضد درد در دسترس دارم . خواهش دارم راهنمای کنید

  • توسطرضا
   Posted 2021-12-11 12:35 ق.ظ

   سلام علی جان ،هم درد هستیم ،البته من دوز مصرفی بالا داشتم و الان مدت کمی هست که خدای بزرگ مورد رحمتش قرارم داده و بدون هیچ گونه دارو ترک کردم ،فقط بگم الان آماده ترک هستی اصلا نترس و نگرانباش فقط و فقط بدون خداوند قادر هست بر انجام هرکار اینکه چیزی نیست بخواه ازش با همه وجود و صافی دل مطمیین باش براحتی بدون هیچ علائمی ترک کردی و تمام ،فقط توکل بخدا کن و متوسل شو ب قرآن و اهلبیت ،باورشون کن. تا بدون لحظه ای خماری و درد معجزه خدا رو ببینی و تمام ،بگم من روزانه 14قرص 40میلی گرمی متادون میخوردم ،قسم ب امام رضا ع که الان پابوسشم و مهمانش هستم فقط دعا کردم و از امام و خالق امام و خودم خواستم و معجزه رو نا الان و انشاءالله تا ته دنیام دیدم و میبینم .یادت نره اعتماد کن ب خدا و اهلبیت و کلام خدا قرآن.

   • توسطررررضا
    Posted 2022-01-05 12:43 ق.ظ

    عرق نمیکنید بعدازترک متادون؟؟

    • توسطن عرق میکنم
     Posted 2022-03-08 3:28 ب.ظ

     چرا من عرق میکنم اینم از علایم طبیعی سم زدایی بدن هست

   • توسطم
    Posted 2022-03-27 2:38 ق.ظ

    سلام داداش.میشه بهم بگی چطوری گذاشتی کنار..خواهش میکنم بجور داغونم.من شربت میخورم چند ساله روزی ۱۸ سی سی.توروخدا راهنماییم کن

    • توسطsajad
     Posted 2022-08-06 9:38 ب.ظ

     سلام داداش منم مصرف متادون داشتم هم شربت هم قرص الانم که دارم واست میگم تو ترک هستم دوز مصرفی هفت روز هفته اوردم پایین تا جایی که یروز درمیان نصفی قرص خوردم الان یخورده بدن درد بی خوابی دارم ولی روز به روز کمتر میشه بخدا توکل کن اراده داشته باشی اولین اخرین حرفم ارداس فقط خواهش میکنم ارادتو ازدست نده بخدا میگذره این روزام این مواد لعنتی انقد کثیفه که وقتی داری ترک میکنی میفهمی چی به سره بدنت اورده توکل بخدا همش میگذره همش ده روزه اوج فشار خماری ده روزه

   • توسطجمشید
    Posted 2022-04-26 10:57 ب.ظ

    خدایی جوک میگی طرف متادون پنجو نمیتونه بزاره کنار فقط با کم کردن دوز دارو اونم طولانی مدت وغذای با تبع گرم وورزش به مرور زمان ترک میشه

   • توسطسعید
    Posted 2022-08-26 7:52 ب.ظ

    رضا جان سلام دمت گرم چطوری تونستی ترک کنی منم راهنمایی کن ممنون
    من الان نزدیک 6ساله درگیر قرص متادون هستم و نمیتونم ترکش کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنی

   • توسطTurk
    Posted 2023-04-03 4:20 ب.ظ

    سلام من روزی سه تا ۴۰ میندازم چطور ترکش کنم چند ساله گرفتارم این خماریم کارمم یجوریه وقتی خماری میکشم شب نمی‌خوابم نمیتونم برم کار راهی هست که درد خماری رو برطرف کنه بتونم شبا بخوابم ؟

  • توسطرضا
   Posted 2022-03-02 12:22 ب.ظ

   سلام.اقا تو توانمندی اگه دلت هوا شو کرد یک قاشق از همون آب سفید بخور.خدارا شکر تو زدی تو گوشش.خودت را نجات دادی.دیگه بهش فکر نکن این کار آدم نیست.خودت را سر گرم این همه زیبایی تو دنیا بکن.اعتیاد بد ترینه

   • توسطامیر
    Posted 2022-10-03 1:35 ق.ظ

    چرانمیشه ترک کرد
    اگه همت کنی همه چی امکان داره

  • توسطامیر
   Posted 2022-05-08 3:28 ق.ظ

   سلام.دوستان من پنج سال مصرف شیشه داشتم ولی تونستم با شربت متادون ترک کنم الان سه ساله از ترک شیشه میگذره الان شبی پنج سی سی مصرف شربت دارم ولی نمیتونم این مقدارو ترک کنم دیگه خسته شدم خدایی .این بوپرنوفرین یا نالوکسان جایگزینه خوبیه یا وابستگیش چطوره آخه خیلی دارن روش مانور میدن حتما دکتر باید تجویز کنه یا داروخونه موجوده.

   • توسطابراهیم
    Posted 2023-02-05 8:39 ب.ظ

    دوست عزیز متادون قویترین ماده مخدر محرک مغزی بعد از شیشه است، برای ترک متادون برای کسانی که مصرف بالای ۲ میلی گرم در روز دارن پایین آوردن مقدار روزانه مصرف به این نحو که اگر امروز ۵ میلی گرم مصرف داری فردا باید ۴ میلی گرم مصرف کنی تا ۶ روز تا بدنت به فرم جدید عادت کنه بعد از ۶ روز مصرفتو به ۳ میلی گرم کاهش میدی وتا ۶ روز، همینو ادامه بده تا یک میلی گرم و بعد ازقطره چکان استفاده کن هر میلی گرم ۲۰ قطره می‌باشد و دوره ۳ روزه برای کم کردن ۲ قطره بذار شاید مدت زمان ترک مقداری طولانی بشه اما مؤثرترین راه برای ترک متادون همین راه است بعد از اتمام دوره احتمال فقط بیخوابی و کسل بودن رو برای یک یا دو شب داری، اصلا نترس وباهاش کنار بیا ۴۸ ساعت بیخوابی کسی رو نکشته بعد از اون مرفین ساز مغز شروع به کار کرده و خواب ۳ ساعت و بیشتر تو شبانه روز برات میسر میشه تا به حالت نرمال ۸ساعت در شبانه روز می‌رسی طی یک هفته امیدوارم این تجربه شخصی بدرد عزیزانی بخورد که اراده کردن که دنیایی نو و زیبا برای خود و خانواده شان درست کنند

 • توسطمحمد
  Posted 2021-12-19 4:39 ق.ظ

  عزیزان تنها کار خدا اینه که بهت اراده اش رو بده و توی دهنت بندازه که ترک کنی .همین وبس.حالا خودتی با ی راه سخت .البته قابل تحمل .به کسی هم متوسل نمیخوات بشی خدا تنها مارو کفایت میکند

 • توسطعطا
  Posted 2021-12-27 4:54 ق.ظ

  من روزی 200سی سی شرروع کردم الان شبی یک وعده 10سی سی یا پودر میخورم

 • توسطابوالفضل
  Posted 2022-03-08 3:26 ب.ظ

  دوستان مصرف کننده متادون بهترین روش ترک و سم زدایی باید زیر نظر پزشک متخصص باشه من الان ۱۷ روزه پاکم و از صدرصد خماری ۱۰ درصدشو میشکم و اینم طبیعی هست

  • توسطاحمد
   Posted 2022-07-30 6:09 ق.ظ

   من با روزی ۵ سیسی شربت مصرف میکردم۲.۵ ظهر ۲.۵ شب.رفتم دکتر طی ۱۴ روز انداختش رو قرص هم دوزش که میشه یه قرص ۲۰ یه ۵.بعد تو ۲۱ روز هر ۳ روز.یک چهارم کم کرد تا. رسید به ۱ سیسی یعنی یک‌چهارم۲۰.بعد با نالوکسان سم زدایی کردم و درجا رفتم تو‌خماری چون نالوکسان موادو میکشونه بیرون ولی مغزت بلد نیست طبیعی مورفین تولید کنی تمام دردای یابویی و داره.بهترین و گرونترین قرصا و امپول تقویتی و میرنم ولی فایده نداره.الان روز هشتمم.اما بمیرمم نمیزنم.۸ روزه از پا درد نخوابیدم.اگه میخواید ترک کنید زیر نظر پزشک خوبه ولی بدونید خماری و داره .دکتر فقط علائم روحی و حیاتی و میتونه کنترل کنه.

 • توسطمحسن
  Posted 2022-04-21 10:30 ب.ظ

  سلام دوستان عزیز من هی مصرفم کم میشه مثلا از سه تا قرص چهل میرسه به یک بیست و بعد دوباره برمی گرده به مصرف زیاد سر خونه اول خیلی کلافه شدم زحمت الکی میکشم نمیتونم ، حتی چند بار کلا ترک کردم و الان پانزده ساله که موش و گربه بازی دارم مثلا ده سال ترک کرده بودم و الان دوباره سه سال گرفتاار شدم فکر کنم زندگی آدم خیلی مهمه اگه زندگی آدم خوب باشه دچار هیچ مخدری نمیشه زندگی بسیار تا بسیار بدم نگذاشت پاک باشم و نخواهد گذاشت، محیط بد و مشکلات مالی و زندگی نا آرام و بد همه عامل اعتیاد نه چیز دیگه

  • توسطیعقوب
   Posted 2022-06-20 1:04 ق.ظ

   سلام دوست همدرد عط باید جلسات Naبری که تمام راههای درست زندگی کردن و دوباره نرفتن سراغ این بدبختی رو یادت میدن اونم رایگان

   • توسطجمال سلطانی
    Posted 2022-10-04 6:12 ق.ظ

    سلام دوستان، واقعا اگر هدف ترک است اراده کنیم و از خداوند بخواهیم کمکمون کند مهم این است هدف وجود داشته باشد، دنبال جایگزین نباشیم، به جز یک اراده خالص برای حفظ پاکی، دوستانی که پاک می شوند سعی کنند با دوستان پاک همراه شوند در این همراهی به همدیگر قدرت قلب بدهیم، تشویق کنیم، و از روزها و خاطرات بد برای همدیگر بگوئیم، از روزها و زیبایی های پاکی بگوئیم، به همدیگر کمک کنیم، تا خداوند کمکمون کند، واقعا هرچه تخریب وارد کردیم دیگه بسه ، باید از ی جای شروع شود، پس از همین لحظه شروع خوبی است، مرگ ی بار شیون یک بار، چقد خود زنی، چقد سر زیر برف کردن، چقد پول و وقت بیهوده صرف نابودی خود کردن، دیگه کافیست

  • توسطحسن
   Posted 2022-07-09 12:26 ق.ظ

   درست‌میگی‌محسن‌جان‌منم‌مثل‌خودتم‌هم‌دردتم‌میفهم‌چی‌میگی‌مشکلاتی‌که‌توزندگیم‌هست‌بی‌پولی‌وفشارعصبی‌باعث‌شدمخفیانه‌مصرف‌روشروع‌کنم‌.وهنوزهم‌موفق‌به‌ترک‌نشدم‌کم‌شده‌اما‌بازیادشدن‌مشکلاتم‌دوباره‌برگشتم‌سمت‌اعتیاد‌..همه‌چی‌تواین‌مملکت‌دست‌به‌دست‌داده‌تا‌امسال‌من‌گرفتارباشیم‌..تاکفش‌من‌ونپوشی‌تاباپاهای‌من‌راح‌نری‌نمیتونی‌منوقضاوت‌کنی‌دوست‌من‌..به‌امیدروزی‌که‌یاپاکشم‌یاخاک‌شم‌..

 • توسطمرتضی
  Posted 2022-05-18 9:47 ق.ظ

  روزی دوتا چهل میخورم، تا حالا نتونستم ترک کنم، در توانم نیست
  خدا نگذره ازشون این چی بود گذاشتن تو کاسمون، من سیگارم نمیکشیدم، یکی داد گفت انرژی میده، می‌خوردم میرفتم باشگاه..
  ده سال گذشت و هنوزم نتونستم بزارم کنار، فقط به خاطر خانوادم زنده ام، وگرنه خودمو راحت میکردم،
  با این همه پیشرفت علم مگه میشه راهی واسه ترک سریع و راحتش نباشه؟!

 • توسطاقا
  Posted 2022-06-25 12:05 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید من قرص متادون مصرف میکردم دوروزه کاملا گذاشتم کنار نخوردم می‌خوام ترکش کنم.بدن درد قلب درد و قلبم تیر می‌کشه و تپش قلب دارم بی حالم سرم درد می‌کنه چه پیشنهادی میکنید؟

 • توسطیلدا
  Posted 2022-07-05 10:14 ب.ظ

  توروخدا کمکم کنید
  من چندسالی بود قرصهای آرامبخش خیلی قوی میخوردم ، یه روز واسه ترک قرصها رفتم مطب دکتری که بهم شربت متادون تجویز کرد و الان دوساله گرفتارشم، روزی ۵ سی سی میخورم خیلی کمه ولی همینو نمیتونم ترک کنم، واسه منی که دختر دم بختم خیلی سخته و خیلی میترسم نتونم ترک کنم و آبروم بره ، مامانم دق میکنه اگه بفهمه ???

  • توسطمدیر سایت
   Posted 2022-07-13 7:43 ب.ظ

   سلام. برای دریافت مشاوره میتونید با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.

  • توسطپژی
   Posted 2022-07-16 12:03 ب.ظ

   شما کارن از همه راحتره چون مصرفت کمه ببین درد و خماری داره ولی نمیمیری که.یک ماه ادم به خودش سختی بده ارزششو داره

  • توسطابراهیم
   Posted 2023-02-05 9:06 ب.ظ

   یلدا خانوم عزیز، فقط باید مقدار مصرف خودتو کاهش بدی، ۵ سی سی رو بکن ۴ سی سی و تا ۶روز استفاده کن بعد که بدنت سازگار شد بکن ۳ سی سی وتا ۵ یا ۶ روز استفاده کن به همین منوال برسون به یک سی سی و بعد از قطره چکان استفاده کن هر یک سی سی نزدیک به ۲۰ قطره هست و هر ۳ روز ۲ قطره کم کن تا برسی به ۵ قطره در روز بعد از مصرف ۶ روزه دیگه مصرف ۵ قطره ای رو بذار کنار شاید برای دو یا سه روز یه خرده کسل و بیخوابی داشته باشی اما درد یا خماری زیاد نداری به.خاطر همین تحمل کن تا به امید خدا کلا خلاص بشی

  • توسطحسین
   Posted 2023-04-11 2:46 ق.ظ

   یلدا ،خواهرم از این شبهای ماه مبارک استفاده کن ،به اندازه توانت نطری برای مادرمان فاطمه زهرا سلام الله علیه انجام بده
   یا علی

 • توسطحسام
  Posted 2022-08-17 5:29 ق.ظ

  دوستان نیازی نیست خودمونو گول بزنیم. بنظر من بهترین روش ترک متادون توی کلینک های معتبر هستش. هیچکی از ترک متادون نمرده فقط به این نتیجه میرسه که هیچی حال عادی انسان نمیشه و چقدر ما آدما گمراه بودیم که بدن و جسمی که از طرف خدا نزد ما امانته رو داغون و داغونترش میکردیم خدا عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه.

  • توسطAbolfazl
   Posted 2023-02-05 5:15 ق.ظ

   هر اشتباهی تاوانی داره
   خودم کشیدم خودمم خماریشو میکشم
   بقیه یه مشت حرفه اگه واقعا بخوای بزاریش کنارر می‌زاری والا نه

 • توسطا
  Posted 2022-10-03 1:39 ق.ظ

  من روزانه ی قرص ۴۰میخوردم
  الان ده روز تو ترکم بازم به هول قوه الهی تاترک کامل ادامه خواهم داد بدون استفاده از دارویی تو خونه فقط به ارداه خودم

 • توسطحسن
  Posted 2022-10-06 1:35 ب.ظ

  سلام و درود دوستان
  من حدودا ده سال مصرف شدید هرویین داشتم و این اعتیاد شدید اوایل لذت خیلی زیادی داشت و اما به تدریج برای رسیدن به همون لذت فقط تنها راه مصرف بیشتر بیشتر بود و تا جایی بدن آدم دوزآپ میشه که حتی روزی چند گرم هم دیگه دیگه لذتی نخواهد داشت و فقط رفع خماری می کنه و نه بیشتر . تاکید می کنم این دوز یعنی دو تا سه گرم هرویین اینقدر بالاست که برای بدن معمولی قطعا کمتر از نصف اون هم کشنده هست .
  روش های زیادی رو برای ترک امتحان کردم و همه اونا بی نتیجه بود . اما واقعا می خواستم که ترک کنم و برای همین ادامه می دادم . من اصلا آدم مذهبی نبودم اما باور کنید . برای اینکه بتونید تو مسیر بمونید و به خونه ی اول برنگردین به یه قدرت بالاتر نیاز دارید .بله این همون چیزیه که بهش می گن توکل کردن
  ای چیزی بود که نذاشت به خونه اول برگردم و البته علاوه بر این که هرویین رو کنار گذاشتم الان می تونم لذت معنوی ارتباط با هستی محض ( خداوند ) رو هم درک کنم .

 • توسطهمدرد آرش
  Posted 2022-10-26 7:02 ب.ظ

  دوستان ،بهترین روش ترک ،این است که اول تمام راه رو مثلا کم کردن رو بیارید روی کاغذ ،دارو رو بدید دست یک آدم دلسوز و طبق برنامه کم کم تمومش کنید غیر از این راهی بدون خماری سراغ ندارم.

 • توسطامیر
  Posted 2023-04-08 6:00 ب.ظ

  درود به دوستان من روزی ۱۰ سی سی مصرف میکنم ۳سال میشه مصرفو کم کردم که شده ۱۰تا چند بار اقدام کردم به ترک ولی با تنگی نفس شدید رو برو میشم و برای زنده ماندن دوباره مجبور به مصرف میشم راهی برای این مشکل توی ترک هست ؟ واقعا سخته عوارضش خیلی بده چه شب های که تا صبح نتونستم بخوابم با این که سر کار میرفتم و کار ساختمانی امیدوارم همه ترک کنند و راهی برای من باشد????

نظر خود را اضافه کنید