قرص ماشروم چیست و با ال اس دی چه تفاوتی دارد؟

قرص ماشروم (Mushroom tablets) ماده توهم زا و اعتیادآوری است که به تازگی مصرف آن در نسل جوان و نوجوان رواج یافته و به دلیل جدید بودن این ماده متاسفانه آگاهی و اطلاع رسانی کافی در مورد آن صورت نگرفته است. ماشروم که معمولا به دو صورت قارچ و ورقه در دسترس است موجب توهم زایی شدید و آسیب جدی به دستگاه عصبی و سلول های خاکستری مغز می شود. با مصرف این ماده فرد صداهایی را می شنود و چیزهایی را می بیند که در واقعیت وجود ندارند. در ادامه با بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک همراه باشید تا بیشتر به توضیح این قرص خانمان سوز بپردازیم.

قرص ماشروم چیست؟

برای پیشگیری از اعتیاد داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع مواد مخدر لازم و ضروری است. Mushroom یا مجیک ماشروم نوعی قارچ وحشی یا پرورشی و بومی مکزیک، آمریکای جنوبی و مناطق جنوبی و شمال غربی ایالات متحده آمریکاست. نام علمی این نوع قارچ، پسیلوسیبین (ترکیب روانگردان و توهم زا طبیعی) بوده و پتانسیل سوء مصرف و اعتیادآوری بسیار بالایی دارد. استفاده از خاصیت توهم زایی برخی قارچ ها از قرن ها پیش در برخی فرهنگ ها رواج داشته است، اما سیلوسایبین اولین بار در سال 1958 توسط دکتر آلبرت هافمن، کاشف اسید لیزرژیک دی متیل آمید (LSD)، شناخته شد.

مجیک ماشروم را به صورت تازه چیده شده یا خشک شده، همراه با انواع غذا و نوشیدنی مصرف می کنند.

ماشروم به صورت صنعتی به فرم کاغذ نیز تهیه می شود که واحد اندازه گیری آن برگ است و به شکل خوراکی مصرف می شود. این ماده بدون رنگ و بو با طعم تلخ و ناخوشایند بوده قدرت توهم زایی آن چندین برابر سایر مخدر های صنعتی است. حدود 30 دقیقه بعد از مصرف علائم توهم زا بروز کرده و تا 4 الی 6 ساعت این آثار در بدن باقی می ماند.

بیشتر بخوانید:قرص روانگردان ال اس دی : آسیب ها و روش ترک اعتیاد

فرق ال اس دی با ماشروم

عوارض پوستی ماشروم

مصرف قرص ماشروم و ماده سیلوسایبین مانند سایر روانگردان ها و مواد توهم زا، واکنش ها و پیامد های روانی و جسمانی را به دنبال دارد.

از جمله واکنش های روانشناختی و ذهنی مصرف Mushroom می توان به توهمات دیداری و شنوایی، ناتوانی در تشخیص تخیل از واقعیت، اساس شادی و سرخوشی موقت، تغییر خلق و خو و احساس سردرگمی، هراس و اضطراب، پارانویا، تغییرات در درک زمان (مثلا گذر آرام زمان)، احساسات شدید و تجربیات حسی در کوتاه مدت و هر بار مصرف، و تغییر در شخصیت، گرایش به صراحت در کلام و دوری از تعصب و اختلال در هماهنگی بین فعالیت های بدنی و مغزی، روان پریشی (اختلال تفکر و جدا شدن از واقعیت)، احساسات آرامش و جدا شدن از خود یا محیط به دلیل مصرف دراز مدت اشاره کرد.

عوارض پوستی ماشروم باعث پیری و چروک می شود. البته داستان به همین جا ختم نمی شود و مشکلات دیگری از قبیل افزایش فشار خون و ضربان قلب به دلیل تحریک اعصاب سمپاتیک و گشادی مردمک چشم را نیز به دنبال دارد. از دیگر عوارض Mushroom می توان به سیخ شدن موهای بدن، افزایش دمای بدن و حالت گرگرفتگی و تشنج، اختلال در خواب، افزایش یا کاهش اشتها، تغییر در رفتار جنسی، احساس تهوع و استفراغ، ضعف عضلانی، اختلال در تنفس، خشکی دهان و افزایش تعریق را نیز به دنبال دارد.

اطلاعات تماس با کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک

فرق ال اس دی با ماشروم

این دو دارو هیچ تفاوتی از نظر میزان آسیب جسمی و روحی ندارند. البته از نظر ظاهری این دو داروی توهم زا با همدیگر متفاوت هستند. قرص های ماشروم به صورت کپسول های کرمی رنگ هستند. در حالی که قرص LSD به صورت قرص های سفید رنگ‌اند. در هر صورت هر دو دارو مضر و اعتیادآور محسوب می شوند.

مصرف دوز بالا، سوء مصرف ماشروم و مصرف قارچ سمی به جای ماشروم سیلوسایبین می تواند منجر به مسمومیت شدید و حتی مرگ شود. در صورتی که چند ساعت بعد از مصرف ماشروم، فرد دچار استفراغ، اسهال یا گرفتگی شکم شود باید احتمال مسمومیت با ماشروم سمی در نظر گرفته شده و فرد سریعا به مراکز درمانی منتقل شود.

حتما بخوانید: ترک اعتیاد در منزل

عوارض پوستی ماشروم

اعتیاد به Mushroom

بحث هایی در مورد اعتیاد آور بودن یا نبودن مجیک ماشروم وجود دارد. اما آنچه در واقعیت وجود دارد این است مانند هر ماده مخدر و اعتیادآور دیگری فرد به دلایل مختلف ممکن است به این ماده وابسته شود. با مصرف این ماده فرد به مرور زمان میل به افزایش دوز مصرفی دارد. در برخی موارد نیز فرد ترجیح می دهد برای ایجاد اثر متفاوت، بیشتر و ماندگارتر، قارچ سیلوسایبین را با مواد مشابه دیگر مانند قرص ال اس دی ترکیب و همزمان مصرف نماید.

بنابراین می توان گفت مجیک ماشروم موجب و ابستگی و اعتیاد روانی و ذهنی در فرد می شود. شدت وابستگی و اعتیاد به میزان مصرف بستگی دارد. لذا ترک اعتیاد و وابستگی به ماشروم نیاز به مشاوره روانشناختی و و مراجعه به مراکز ترک اعتیاد دارد.

بیشتر بخوانید: انواع مواد مخدر جدید و انواع روانگردان ها

ترک مجیک ماشروم

افرادی که حالت روحی مصرف قرص ماشروم شگفت انگیز را تجربه می کنند به مصرف این ماده و وضعیت روحی تغییر یافته خود عادت می کنند. این افراد به دلیل احساساتی که در حالت توهم تجربه می کنند برای زندگی در دنیای واقعی دچار مشکل می شوند. آنها حتی ممکن است حافظه خود را از دست بدهند و در تشخیص واقعیت از توهم دچار سردرگمی و دشواری شوند. برخی از این افراد نیز تنها وقایع گذشته را به یاد می آورند و در گذشته زندگی می کنند. این شرایط یک مشکل بسیار بزرگ است و نیاز به درمان فوری دارد. بهترین درمان برای اعتیاد به قارچ شگفت انگیز قطع مصرف و مراجعه به یک متخصص روانشناس برای ترک وابستگی و درمان اختلالات روانی ایجاد شده می باشد.

نظر خود را اضافه کنید