شرایط بستری در کلینیک ترک اعتیاد

هدف کلینیک ها و کلینیک های ترک اعتیاد بهبود بیماران معتاد و بازگشت آن ها به جمع خانواده و اجتماع است.  به نحوی که مانند افراد عادی بتوانند کار و فعالیت داشته باشند و در مراکز و اماکن مختلف به راحتی حضور داشته و در زمینه کاری خود به موفقیت برسند.

برای این کار لازم است فرد مدتی را در کلینیک های ترک اعتیاد تحت مراقبت و مداوا قرار گرفته و مهارت های فراموش شده را دوباره بازیابد. کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک آماده ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی به معتادان برای بازگشت آن ها به زندگی عادی است.

بیشتر بخوانید: ترک اعتیاد در کلینیک

شرایط بستری در کلینیک ترک اعتیاد

به طور کلی معتادان برای ترک اعتیاد در منزل و کلینیک به دو روش وارد مراکز و کلینیک های ترک اعتیاد می شوند:

1- ورود اختیاری

در این حالت فرد معتاد بیماری خود را پذیرفته است و به دنبال راهی برای درمان و رهایی از بلایی است که در آن گرفتار شده است. این فرد به صورت اختیاری و با میل و رقبت خود به مراکز ترک اعتیاد مراجعه نموده و پیگیر درمان است.

کلینیک بستری ترک اعتیاد

2- ورود اجباری

متاسفانه در برخی شرایط فرد به دلیل اعتیاد خود موجب آزار و اذیت و سلب آرامش و آسایش خانواده و اطرافیان شده است اما بیماری خود را نمیپذیرد و برای درمان اقدامی نمیکند. در این حالت خانواده یا نزدیکان به اجبار فرد را به کمپ ترک اعتیاد می برند تا مورد درمان قرار گیرند.

طرح جمع آوری معتادان نیز که در تهران و سایر شهرها انجام می شود و معتادان به کمپ های ترک اعتیاد برده می شوند در دسته ورود اجباری قرار می گیرد. این روش مناسب نیست و در بسیاری از مواقع به دلیل درمان غیراصلی در کمپ ها به نتیجه نمی رسد.

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز ترک اعتیاد به الکل

شرایط بستری در کلینیک ترک اعتیاد در تهران

بسته به اینکه فرد به صورت اختیاری یا اجباری وارد کلینیک شده است شرایط پذیرش، بستری و ترخیص او متفاوت است.

ورود اختیاری

در شرایطی که فرد به اختیار به مراکر ترک اعتیاد مراجعه می کند تنها کافی است مدارک هویتی و شخصی را به عنوان معرف همراه داشته باشد. این فرد بعد از پایان دوره درمان و بهبودی به اختیار خود مرخص می شود و اجباری برای نگهداری او وجود ندارد.

ورود اجباری

افرادی که به اجبار وارد مرکز ترک اعتیاد می شوند دو حالت مختلف دارند:

بیشتر بخوانید: ترک اعتیاد به تریاک در کلینیک و راه خلاصی از مورفین

معرفی توسط خانواده با حکم قضایی

خانواده های وجود دارند که از اعتیاد شخص معتاد خود خسته شده و نگران آینده او هستند یا حتی از دست معتاد در امان نیستند. در این شرایط خانواده با شکایت از فرد معتاد حکم قضایی گرفته و فرد توسط نیروی انتظامی به مرکز ترک اعتیاد اجباری فرستاده می شود.

در این شرایط بستری در کلینیک ترک اعتیاد بعد از انتقال معتاد به مرکز ترک اعتیاد، بررسی ها و آزمایشات اولیه انجام شده و مراحل درمان برای او برنامه ریزی و آغاز می شود. برای ترخیص بیمار بعد از بهبودی کامل، باید یکی از اقوام درجه یک او در مرکز حضور یافته و با اعلام رضایت مراحل اداری را انجام دهد و بعد از آن ترخیص صورت می گیرد.

در این حالت هزینه کلینیک اجباری بر عهده خانواده فرد است.

اطلاعات تماس با کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک

دستگیری توسط نیروی انتظامی و انتقال به کلینیک

معتادانی نیز وجودد دارند که توسط نیروهای دولتی از خیابان ها و سایر امکان که در حال کشیدن مواد مخدر هستند جمع شده و به مراکز اجباری ترک اعتیاد منتقل می شوند. مدت نگهداری این نوع افراد بین ۳ تا ۶ ماه است و بعد از درمان با دستور قضایی مرخص خواهند شد. در این وضعیت هزینه کلینیک بر عهده دولت است.

مراحل شرایط بستری در مرکز ترک اعتیاد

براساس پروتکل سازمان بهزیستی کشور، شیوه پذیرش در مراکز ترک اعتیاد و بیمارانی که مایل به قطع مصرف در کلینیک ها هستند، باید در رده سنی 18 تا 60 سال قرار گیرند. طبق این پروتکل نوع و مقدار ماده مخدر مصرفی تاثیری بر پذیرش بیمار ندارد.

در میان تمامی بیمارانی که نیاز به بستری شدن دارند، تنها  از پذیرش افرادی که یکی از بیماری های زیر را داشته باشند جلوگیری می شود:

بیماری های پوستی، بیماری های تنفسی، بیماری های مرتبط با دستگاه گردش خون، بیماری های دستگاه گوارش، بیماری های غدد، بیماری های دستگاه عضلات و استخوان، بیماری های اعصاب و روان، بیماری های مربوط به خون، بیماری های مغز و اعصاب و بیماری های دستگاه ادراری.

بستری در کمپ ترک اعتیاد

مدارک مورد نیاز برای پذیرش

 • ارائه مدرک شناسایی بیمار
 • حضور معرف به همراه شناسنامه
 •   در میان تمامی نزدیکان بیمار معتاد تنها پدر، مادر، برادر، خواهر و همسر وی می توانند به صورت اجباری و قانونی با داشتن مدارک هویتی معتبر برای بستری فرد معتاد اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: انواع مواد مخدر جدید و انواع روانگردان ها

کلینیک بستری ترک اعتیاد

بیماری که برای درمان و ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک مراجعه می نماید (به صورت اجباری یا اختیاری) مدارک هویتی معتاد و معرف وی بررسی شده و پذیرش صورت می گیرد. در بدو ورود آزمایشات لازم از بیمار گرفته می شود تا وضعیت جسمانی وی مورد ارزیابی قرار گرفته و به طور دقیق مشخص شود.

سپس برنامه ریزی دقیق برای درمان معتاد انجام شده و درمان آغاز می شود. در طول دوره درمان و بستری در کلینیک ترک اعتیاد، معتاد تحت نظر پزشکان و روانشناسان متخصص بوده و وضیت جسمانی و روانی او تحت کنترل است.

بستری در مرکز ترک اعتیاد تهران پاک یکی از مطمئن ترین روش ها برای درمان قطعی اعتیاد به انواع مواد مخدر است. چرا که هدف اصلی ما بهبود بیمار معتاد و بازگشت او به زندگی عادی در خانواده و اجتماع است و برای هدف از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

3 نظرات

 • توسطمهدی فروغی راد
  Posted 2021-09-15 8:13 ب.ظ

  (با سلام و عرض خسته نباشید و خدا قوت)

   اینجانب مهدی فروغی راد جهت درمان نمودن خودم به خانه بهبودی واقع در استان گلستان شهرستان آزادشهر خیابان گرگان روبروی شهرداری (مرکز رو به فردا) رفته ام که متاسفانه در آنجا بصورت کاملا غیرقانونی بطور اجباری مجبور به انجام کارهای بسیار سخت کشاورزی و کار اجباری هر روزه در زمینهای شخصی متصدیان آنجا نه تنها برای بنده بلکه برای مددجویان دیگر در آن مکان اجبار و اعمال می شد که بر خلاف صد در صدی قوانین قوه قضائیه و بهزیستی و حقوق شهروندی و حقوق بشر هم می باشد که در آنجا توهین های بسیار زشت و ناپسندی به دور  از شان و شئونات و حقوق انسانیت هم  انجام می‌دهند و علیرغم پیگیری های بنده در خصوص غیر قانونی بودن این عمل آنها نتیجه ای حاصل نشده و البته در طی سالهای قبل هم شکایاتی از آنها توسط مردم و مددجویان در این خصوص شده ولی تاکنون همچنان جواب قانع کننده ای در این خصوص و اینگونه اهمال کاری و بی توجهی نسبت به مر قانون بعمل نیامده است و حق الناس زیر پا قرار گرفته و حد حدود اللهی رعایت نشده و نمی شود البته بنده همچنان پیگیر حق مسلم خودم می باشم و غلط عمل کردن آنها در مورد قانون و این وظیفه مهم انسانی و شهروندی هنوز هم ادامه دارد و انشاءالله با مدد خداوند و شما عزیزانم بتوانم حقوق خودم را دریافت نمایم، لذا تقاضای رسیدگی و تعقیب کیفری و احقاق حق و حقوق خود را دارم. از خداوند بزرگ آرزوی سلامتی همه شما عزیزان و زحمتکشان جمهوری اسلامی ایران را خواستارم. 

  با تشکر ، خداحافظ.

 • توسطناشناس
  Posted 2022-02-13 8:00 ق.ظ

  اینجا ایرانه شکایت به هیج جا نمیرسه

 • توسطمحسن
  Posted 2022-08-28 1:31 ق.ظ

  من اسیر منجلاب اعتیادم کدام کلینیک بهتره؟

نظر خود را اضافه کنید