خدمات درمانی ترک اعتیاد

ترک کردن اعتیاد شاید گفتنش ساده باشد، اما در عمل کار راحتی نیست. بسیاری از بیماران مبتلا به دام اعتیاد بارها از این معضل بزرگ رها می شوند، اما بعد از مدتی دوباره در دام می افتند. از سوی دیگر ترک کردن مواد افیونی و اعتیادآوری که سالها خوره بدن بوده است، شاید مشکلات روحی و صدمات جسمی را نیز به همراه داشته باشد.

معتاد شدن به مواد مخدر نشانه نقص شخصیتی یا ضعف نیست و بیشتر به اراده قوی نیاز دارد. از سوی دیگر رها شدن از دام اعتیاد هم باید تحت نظر متخصصان و پزشکانی صورت بگیرد که در این کار مهارت و تجربه کافی را دارند. کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک یکی از مراکزی که به چهار صورت در این زمینه خدمات ارائه می دهد:

ارائه خدمات ترک اعتیاد در کلینیک

مصرف داروهای روانگردان و سایر مواد مخدر باعث ایجاد تغییراتی در مغز می شود و شوق و اشتیاق بیشتر برای مصرف را در افراد ایجاد می کند. همین موضوع باعث از دست رفتن هوشیاری زمان دستیابی به مواد مخدر و داروها می شود. اما به این معنا نیست که بهبود و درمان دور از ذهن است.

وقتی برای ترک اعتیاد در کلینیک تصمیم جدی می گیرید، اهمیتی ندارد که وضعیت جسمی و روحیتان چقدر به هم ریخته است یا چند بار برای رهایی از دام اعتیاد تلاش کرده و شکست خورده اید. در واقع راه های درمان تخصصی و علمی امکان تغییر را برای هر فردی ایجاد می کند.

سخت ترین قدم برای بهبودی و درمان این بیماری، برداشتن اولین گام است. تشخیص مشکل و تصمیم برای تغییر لازمه ترک اعتیاد به مواد مخدر و داروهاست. اگر شما یک فرد گرفتار در منجلاب اعتیاد هستید، جای نگرانی نیست. زیرا همیشه راهی برای جایگزین کردن وضعیت خوب با چنین شرایط ناراحت کننده ای وجود دارد.

یک فرد معتاد در کنار راهکار ترک اعتیاد به حمایت عاطفی هم نیاز دارد که بتواند با استرس خود به خوبی برخورد کند. از سوی دیگر اطرافیان و جامعه نیز او را همچون سایر افراد (سالم) بپذیرند. این فرد بتواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند و اعتماد به نفسش را دوباره بدست آورد. درمان اعتیاد در کلینیک شامل ابعاد روحی و جسمی است.

خدمات درمانی ترک اعتیاد

ترک اعتیاد مواد مخدر در خانه

همانطور که گفتیم یکی دیگر از خدماتی که مرکز ترک اعتیاد تهران پاک ارائه می دهد، به مشاوره از راه دور، تجویز دارو برای بیمار و کمک به او برای درمان است. ترک کردن اعتیاد به مواد مخدر یا سایر داروهای روانگردان در منزل درست مثل ترک اعتیاد تحت نظر پزشک صورت می گیرد.

تنها تفاوت این دو مورد در حاد بودن اعتیاد است. بیمارانی که طی چند بار ترک و درمان نتوانسته اند برای همیشه از اعتیاد رها شوند، بهترین راهکار آنها بستری شدن در کلینیک است. اما اگر بیمار قدرت و اراده کافی برای مبارزه با اعتیاد را داشته باشد، در منزل و معالجه از راه دور هم می تواند خود را آزاد و رها کند.

حتی اگر در مورد نحوه مصرف داروها دچار مشکل شوید، با یک تلفن ساده می توانید از پزشک معالج مشاوره لازم را کسب کنید. بهبود کامل به زمان، انگیزه و حمایت نیاز دارد که قطعا با مشاوره های مرکز ترک اعتیاد به نتیجه دلخواه می رسد.

همچنین طبیعی است که در مورد کنار گذاشتن داروی انتخابی خود دچار تضاد شوید ، حتی زمانی که می دانید باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شما می شود. بهبودی به زمان ، انگیزه و حمایت نیاز دارد ، اما با تعهد به تغییر ، می توانید بر اعتیاد خود غلبه کرده و کنترل زندگی خود را به دست آورید.

ترک اعتیاد سرپایی

نوع دیگری از خدمات مرکز ترک اعتیاد تهران پاک به سرعت کار مربوط می شود. در این روش از بدن بیمار مورفین زدایی می شود که البته به مراقب بعد از درمان هم نیاز پیدا می کند. ارائه برنامه فشرده و همچنین تنظیم یک برنامه روزانه برای درمان اعتیاد از جمله وظایف پزشکانی است که در این زمینه فعالیت می کنند.

هدف در ترک اعتیاد سرپایی هم درست مثل دو روش قبلی، ایجاد تغییر بنیادی در بیمار است. برخی از افرادی که در گرداب اعتیاد گرفتار شده اند، به دلایل مختلفی می خواهند هر چه سریع تر از این دام رها شوند. از سوی دیگر فرصت کافی برای بستری شدن و یا دریافت مشاوره در منزل را هم ندارند. بنا به تشخیص پزشک زمان و میزان مصرف داروها برای بیمار مشخص می شود. البته این مورد در افراد با هم متفاوت است و هیچ نسخه مشترکی وجود ندارد.

اطلاعات تماس با کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک

ترک اعتیاد سریع

تصویر ذهنی شما از ترک و درمان اعتیاد سریع چیست؟ این روش تنها برای برخی از مراجعین و بیماران کاربرد دارد. به طوری که پزشک با بررسی وضعیت جسمی بیمار برای او داروهای ضدمورفین تزریق می کند. این نوع از خدمان درمانی ترک اعتیاد کلینیک تهران پاک برای همه بیماران و مواد مخدر کارایی کافی را ندارد.

روش سم زدایی سریع (ROD) و روش سم زدایی فوق سریع (UROD) برای درمان اعتیاد انجام می شوند. در هر دو روش اثرات مورفین به طور کلی از بدن بیمار دفع می شود. اما چیزی که بیمار هنوز نیاز دارد، ترک روانی اعتیاد است.

در روش ترک اعتیاد سریع، جسم بیمار از اثرات مواد مخدر و قرص های روانگردان پاک می شود. اما ذهن او هنوز وابستگی خود نسبت به مواد مخدر را دارد. بنابراین حمایت عاطفی و کمک به بیمار برای خلاصی از گرداب اعتیاد مهم ترین قدم بعد از درمان است.

سخن پایانی

در پایان مرکز ترک اعتیاد تهران پاک مکانی امن، مدرن و با کادری مجرب است که می تواند به شما یا عزیزانتان برای رها شدن از اعتیاد کمک های لازم را ارائه دهد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.