ترک سریع ماریجوانا ✔️ ماری جوانا تا چه مدت در خون می ماند؟

ترک سریع ماریجوانا شاید برای بسیاری از بیماران مبتلا به این ماده تصمیمی دور از ذهن باشد. حتما می دانید که مصرف ماریجوانا یا همان گل، بیش از اینکه وابستگی جسمی برای فرد ایجاد کند موجب وابستگی ذهنی و روحی می شود. بنابراین خود فرد به تنهایی قادر به ترک و درمان اعتیاد به ماری جوانا نمی باشد. برای ترک اعتیاد به ماری جوانا برای هر فرد باید با توجه به میزان وابستگی که دارد روش منحصر به فردی در پیش گرفته شود.

به طور کلی اساس تمام روش هایی که برای سم زدایی سریع گل اعتیاد به گل وجود دارد روان درمانی و کار کردن روی ذهن و فکر بیمار است. چرا که مصرف گل به شدت وابستگی روانی ایجاد می کند. در ادامه با مرکز مشاوره ترک اعتیاد تهران پاک همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

ترک سریع ماریجوانا

اراده قوی شرط اول و مهم برای موفقیت در ترک سریع ماریجوانا در روش ترک اعتیاد سریع است. هنگامی که فرد تصمیم می گیرد اعتیاد به ماری جوانا را کنار بگذارد دائما ذهنش او را برای مصرف مجدد وسوسه می کند. بنابراین شخص باید ذهن خود را به کارهای دیگر مشغول کند و ماده گل را در دسترس خود نگه ندارد.

قدرت اراده و کنترل ذهن تنها راه ترک و خلاصی از ماریجوانا است. برای درمان اعتیاد به گل دارویی وجود ندارد و داروهایی که تجویز می شوند برای کنترل رفتار و خلقیات بیمار است و تاثیری در درمان اعتیاد ندارند. مصرف این داروها لزوما باید با تجویز پزشک باشد.

بهترین سم زدایی سریع گل یا ماریجوانا

مصرف گل معمولا به دلیل وجود یک خلاء عاطفی و آسیب روانی و تحت تاثیر مشکلات خانوادگی و اجتماعی آغاز شده و ادامه آن اعتیاد به ماریجوانا حاصل می شود. لذا مشاوره روانشناسی و روان درمانی بهترین راهکار برای درمان اعتیاد به گل است. با این روش سعی می شود خلاء های عاطفی و آسیب های ذهنی و روانی به تدریج درمان شده و تمایل به مصرف مخدر گل از بین برود.

معمولا در سم زدایی سریع گل اضطراب شدید در اکثر بیماران مشاهده می شود. مشاوره و صحبت با یک متخصص درمانگر کمک می کند تا فرد بتواند افکار احساسات خود را کنترل نموده و با وسوسه مصرف مقابله کند. پزشک درمانگر متناسب با شرایط فرد، راهکارها و برنامه هایی را برای ترک مصرف به بیمار ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: ترک سریع سیگار در خانه یا مراجعه به کلینیک؟

 

راهکار موثر برای ترک سریع ماری جوانا

روش سم زدایی سریع گل یا ماری جوانا برای افراد مختلف متفاوت است و به شرایط جسمانی و روانی بیمار و میزان وابستگی او بستگی دارد. با این حال اصولی وجود دراد که در همه روش های درمانی به آن توجه می شود.

در ادامه این اصول و راهکارها توضیح داده می شود. اما آنچه درصد موفقیت درمان و ترک اعتیاد به گل را افزایش می دهد، ارتباط با متخصص روانشناس است.

حتما بخوانید: ترک اعتیاد در منزل

کنترل افکار و احساسات

دشوار ترین مرحله در ترک سریع ماریجوانا کنترل احساسات و افکار برای مصرف مجدد است. چرا که توهم و سرخوشی حاصل از مصرف ماریجوانا باعث می شود فرد تصور کند مصرف این مخدر بازدهی مغز را افزایش می دهد. بنابراین بیمار باید بتواند این تصور غلط را از ذهن خود پاک کند و هنگامی که وسوسه خرید و مصرف به سراغش می آید، باید ذهن خود را به کار و فعالیت دیگر مشغول نماید.

خدمات روان درمانی موثرترین راه برای آموختن راهکارهای عملی مناسب برای این کار است.

چگونه بدن خود را از ماری جوانا پاک کنید

دور ریختن لوازم مصرف گل

برای دوری از وسوسه مصرف و ایجاد حس خود باوری، اعتماد به نفس و خودکارآمدی بهتر است. زمانی که فرد تصمیم به ترک ماریجوانا می گیرد لوازم مورد نیاز برای مصرف مانند فندک، کاغذ و غیره را دور بریزد. از طرفی فراهم و در دسترس نبودن وسایل مصرف گل کار را برای مصرف مجدد دشوار نموده و به کنترل وسوسه کمک می کند.

پرهیز از قرار گرفتن در شرایط وسوسه انگیز

برای ترک سریع ماریجوانا فرد باید از قرار گرفتن در مکان یا جمع دوستان و افرادی که موجب ایجاد وسوسه و گرایش به مصرف می شود، به شدت بپرهیزد. علاوه بر این فرد باید تمام مواد مخدری را قبلا تهیه نموده و وسایل و لوازم مصرف را به طور کامل دور بریزد.

جایگزین مناسب برای ایجاد حال خوب

مصرف ماده مخدر گل یا ماریجوانا باعث ایجاد حالت سرخوشی و نشاط شده و فرد احساس می کند بازدهی و عملکرد مغزش افزایش یافته است. به همین دلیل گرایش به مصرف مکرر و بیشتر دارد. برای ترک سریعتر و درمان اعتیادبه گل باید فعالیت های شادی آور و تمرینات افزایش قدرت تمرکز اصولی و صحیح در برنامه روزانه قرار گیرد. اگر فرد به تنهایی نمی تواند بدون مصرف گل شادی و نشاط را تجربه کند، اعضای خانواده و نزدیکان باید به او کمک کنند. همچنین مراجعه به روانشناس برای بررسی علائم افسردگی  و کنترل افکار و کاهش افسردگی ناشی از ترک اعتیاد ضروری است.

اطلاعات تماس با کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک

ارتباط با درمانگر متخصص ترک اعتیاد

برای ترک سریع ماری جوانا ارتباط با یک متخصص درمانگر اعتیاد به فرد کمک می کند از پس شرایط بحرانی برای کنترل افکارش برآید و با موفقیت مراحل درمان را طی کند. اصلی ترین نکته برای درمان موفقیت آمیز اعتیاد به گل و پیشگیری از بازگشت فرد به اعتیاد، داشتن یک مشاور متخصص ترک اعتیاد و دریافت خدمات روان درمانی است که باید حتما مورد توجه بیمار و خانواده قرار گیرد.

ماری جوانا تا چه مدت در خون می ماند ؟

تترا هیدروکانابیول یا THC، ماده شیمیای اصلی ماریجوانا است که اثرات روانگردانی و توهم زایی آن ظرف چند ساعت پس از مصرف از بین می رود. اما آثار این ماده شیمیایی در بدن تا هفته باقی می ماند و در آزمایشات مختلف قابل تشخیص است.

  • آزمایش خون: تا 60 الی 75 روز بعد از آخرین مصرف
  • آزمایش ادرار: 30 الی 45 روز بعد از آخرین مصرف
  • فولیکول مو: تا 90 روز بعد از آخرین مصرف
  • آزمایش بزاق: تا 24 ساعت بعد از مصرف

ماری جوانا تا چه مدت در خون می ماند

سم زدایی سریع گل

همانطور که گفته شد THC ماده موثر و شیمیایی مخدر گل طی چند ساعت بعد از مصرف از بدن خارج می شود و اعتیاد به ماریجوانا بیشتر جنبه ذهنی و روانی دارد تا جنبه فیزیکی و جسمانیو بنابراین هیچ روش سم زدایی سریعی برای ئرمان اعتیاد مارجوانا وجود ندارد. تنها روش درمان قطعی برای ترک سریع ماریجوانا ، مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و بهره مندی از خدمات روان درمانی و مشاوره ای می باشد.

سم زدایی سریع گل و ترک اصولی و بدون بازگشت این ماده مخدر، نیازمند برنامه درمانی مشخص برای درمان ناهنجاری ها و مشکلات روانی و آموزش روش های مقابله با وسوسه است.

بیشتر بخوانید: ترک سریع متادون | بهترین جایگزین برای متادون

چگونه بدن خود را از ماری جوانا پاک کنید

ماندگاری ماده مخدر گل در بدن طولانی نیست و بدن قادر است به صورت طبیعی ماده موثر ماری جوانا را از خود دفع نماید. اما با انجام برخی اقدامات می توان سم زدایی سریع گل را تسریع نمود:

ترک سریع ماریجوانا با ورزش

THC می تواند در سلول ها و بافت های چربی بدن ذخیره شود. انجام فعالیت های ورزش در طول روز با افزایش متابولیسم و چربی سوزی به دفع این ماده از بدن کمک می کند.

رژیم غذایی سالم برای ترک اعتیاد سریع

در ترک سریع ماری جوانا پرهیز از مصرف غذاهای چرب، شیرین و شور در دفع گل از بدن بسیار موثر است. این نوع غذاها و خوراکی ها با کاهش متابولیسم بدن دفع THC از بدن را کند تر می کنند.

نوشیدن آب برای سم زدایی سریع گل

نوشیدن مقادیر زیاد آب و سایر مایعات مانند شیر و آبمیوه های طبیعی نیز می تواند روند دفع مواد شیمایی ماری جوانا از بدن را تسریع نماید.

پرهیز از مصرف مجدد حتی به مقدار کم

همانطور که اشاره شد بدن به طور طبیعی مواد شیمیایی و سمی را دفع می نماید. بنابراین با پرهیز از مصرف مجدد می توان اطمینان داشت که بدن کار خود را به درستی انجام داده و گل بعد از مدتی به طور کامل از بدن خارج می شود

نظر خود را اضافه کنید