ترک اعتیاد در کلینیک

بستری شدن به مدت کوتاه جهت گذراندن دوره ترک اعتیاد، نیاز اکثر بیماران است

ترک اعتیاد در کلینیک چگونه انجام می‌شود ؟ اعتیاد نوعی بیماری مزمن، پیش رونده و عودکننده است. زیرا مصرف مواد اعتیادآور مخدر و محرک بر ساختار مغز و نحوه فعالیت آن تاثیر می گذارد. اعتیاد قابل درمان است. هنگامی که فرد مصرف کننده و وابسته به مواد تصمیم به ترک اعتیاد خود می گیرد، با توجه به علائم ترک ماده اعتیادآور به تنهایی نمی تواند بیماری خود را کنترل نماید.

این فرد با توجه به شرایط فیزیکی و روحی خود نیاز به یک برنامه و روش ترک اعتیاد دارد. روش درمانی زمانی بهترین نتیجه را دارد که فضای درمانی مناسب با امکانات و تجهیزات لازم و تیم ویژه چند تخصصی متشکل از روانپزشک، متخصص بیهوشی، پزشک عمومی، روانشناس و پرستار فراهم باشد.

فراهم نمودن همه شرایط مناسب برای رهایی بیمار از دام اعتیاد در منزل کمتر امکان پذیر است و لزوم پیگیری ترک اعتیاد در کلینیک بیشتر نمایان می شود. ما در کلینیک تهران پاک با بهره مندی از تیم پزشکی و روانپزشکی متخصص و به روزترین تجهیزات و امکانات، به شما یا عزیزانتان کمک می کنیم که ار دام اعتیاد نجات یابید.

بستری در کلینیک ترک اعتیاد

در این مدت فرد بلافاصله بعد از قطع مصرف در کلینیک بستری شده و عملیات سم زدایی و سرم تراپی جهت خروج مواد از بدن وی انجام می‌گردد. وجود محیطی آرام و ایزوله و رسیدگی شبانه روزی توسط پرستاران و درمانگران متخصص از ملزومات این دوره می‌باشد.

باتوجه به اینکه فرد بیمار ممکن است در محیط بیرون از کلینیک دچار ناهنجاری‌هایی از قبیل بدخلقی، عوارض کمی از خماری و یا افکار اعتیادی شود لذا در کلینیک تهران پاک امکان بستری شدن بیمار در محیطی مجهز و مطابق با استانداردهای لازم را فراهم گریده است.

در صورت تشخیص پزشک به بستری در کلینیک، بلافاصله خدمات مربوط به سم زدایی آغاز می‌گردد و بیمار مراحل سم‌زدایی و عبور از خماری را در محیطی مجهز و تحت نظر پزشک و پرستار متخصص سپری خواهد نمود. در ضمن کادر درمان کلینیک زیر نظر آقای دکتر محمد دادگری به صورت شبانه روزی در کنار بیمار قرار داشته و رسیدگی‌های لازم را در جهت ایجاد کمترین عوارض و خماری برای فرد بیمار عملی می‌کند.

کلینیک تخصصی بستری و درمان اعتیاد تهران پاک، آماده پاسخگویی به سوالات و ارائه خدمات پزشکی در زمینه ترک و درمان اعتیاد می‌باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان و شبانه روزی : ۰۹۱۲۱۷۶۲۲۵۹
مشاوره رایگان و دریافت نوبت معاینه  :  ۳۰  الی ۸۸۵۷۱۰۲۶ -۰۲۱

تفاوت کمپ با کلینیک چیست؟

هنوز هم عده زیادی هستند که نسبت به عبارت «کمپ ترک اعتیاد» بی اعتماد هستند. اما دلیل این بی اعتمادی چیست؟ شاید لازم باشد ابتدا در مورد این مراکز و تفاوت آن با کلینیک درمان اعتیاد صحبت کنیم.

کمپ ترک اعتیاد یا کلینیک ترک اعتیاد؟

در سال های اخیر طرح ضربتی جمع آوری معتادان از کوچه و خیابان های شهرها در حال اجرا است. در این طرح معتادان را با توسل به زور و بر خلاف میل باطنی به کمپ های ترک اعتیاد منتقل می کنند. متاسفانه کمپ های ترک اعتیاد عموما با مشکل تامین منابع مالی مواجه بوده و بودجه لازم برای نگهداری و تجهیز کمپ را ندارد.

اکثر کمپ های ترک اعتیاد به تریاک و سایر مواد مخدر فاقد پزشک متخصص، کادر درمانی، روانشناس، مدیریت و امکانات مناسب هستند. همه این موارد بر ارائه خدمات و نتیجه حاصله برای افراد نیز تاثیرگذار منفی دارد. روزانه گزارش ها و مدارک مختلف و متعددی از کتک زدن و شکنجه افراد معتاد در کمپ های ترک اعتیاد منتشر می شود که بسیار نگران کننده است. در این کمپ ها افراد معتاد برای یکدیگر راه حل و دارو تجویز می کنند و برای سم زدایی و درمان اعتیاد اقداماتی مانند بستن معتاد با زنجیر، استخر و حمام آب سرد، حبس در توالت و غیره انجام می شود.

عدم پذیرش اعتیاد فرزندان و اقوام نزدیک توسط خانواده در کنار پایین بودن هزینه بستری و تبلیغات وسیع، باعث جذب افراد به اینگونه کمپ ها می شود. غافل از اینکه چه بلایی بر سر عزیزانشان خواهد آمد.

نحوه ترک اعتیاد در کلینیک

شاید اولین سوال شما این باشد که در کمپ ترک اعتیاد چه میگذرد ؟ منظور ما از مرکز سم زدایی در تهران ، محیطی آرام و تخصصی با امکانات پزشکی و رفاهی مناسب است. که از روش های علمی و اصولی برای درمان اعتیاد استفاده می کنند. حساب این مراکز از کمپ ها جداست و به دلیل امکانات و روش های درمانی موثری که در آنها استفاده می شود عبارت کلینیک ترک اعتیاد برای آن ها مناسب تر است.

با توجه به اینکه برخی از معتادان به دلیل شرایط و محیط ناسالم زندگی به بیماری های خطرناک و واگیردارد، ایدز و هپاتیت مبتلا هستند. مراکز ترک اعتیاد باید پاکیزه و بهداشتی باشد موضوعی که در کمپ ها به آن توجه نمی شود و مشکلات زیادی را به دنبال دارد. اعتیاد یک بیماری مزمن است اما با استفاده از روش های تخصصی و تجهیزات لازم قابل درمان است.

کلینیک تهران پاک با کادر تخصصی متشکل از متخصص روانپزشکی، متخصص بیهوشی، پزشک عمومی، روانشناس، کادر پرستاری و خدماتی، در محیطی آرام و بهداشتی، روش های اصولی و علمی ترک اعتیاد را در به هموطنان عزیز ارائه می دهد.

درمان اعتیاد

ويژگی‌های بستری در کلینیک تهران پاک :

 • مطابق با جدیدترین روش ترک در کشور کانادا
 • امکان ملاقات در هر ساعت از شبانه روز
 • خدمات بهیاری و پرستاری شبانه روزی
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • ویزیت روزانه توسط پزشک متخصص
 • اتاق سرگرمی به همراه امکانات تفریحی
 • مسدود کردن گیرنده های مورفین
 • تجربه ترک اعتیاد با کمترین درد
 • اتاق‌های ویژه و خصوصی
 • بدون ایجاد عوارض خماری
 • حق انتخاب غذا با منو متنوع
 • محیطی آرام و شاداب
 • سرم تراپی و سم زدایی 
 • اینترنت رایگان

راه درمان اعتیاد به مواد مخدر

مسئله اعتیاد و به طبع آن ترک اعتیاد مختص کشور ما نیست و کشورهای مختلف با آن درگیر هستند. آنچه از تجربه کشورهای مختلف بدست آمده این است که درمان های سرپایی و کوتاه مدت اثربخشی کمتری نسبت به روش های بلند مدت دارند.

بر همین اساس کلینیک ترک ماری جوانا و سایر مواد مخدر مبتنی بر اجتماع یا همان مراکز تخصصی ترک اعتیاد الگوی موفقی در این راه هستند که باید توسعه بیشتری پیدا کنند. در درمان دارویی اعتیاد تنها 20 درصد موثر بوده و 80 درصد موفقیت مربوط به مراحل غیردارویی درمان اعتیاد مانند مشاوره، روانکاوی و مددکاری است. این خدمات به صورت یکجا در بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران فراهم و دردسترس است.

 

کلینیک ترک اعتیاد

مرکز سم زدایی در تهران

سم زدایی در بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران اولین مرحله در شروع فرآیند درمان است. در این مرحله مواد مخدر و محرک از بدن بیمار خارج می شود. پیش از سم زدایی، بیمار تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و بهترین روش برای او تجویز می گردد. سم زدایی به دو صورت طبیعی و بدون دارو و سم زدایی با دارو صورت می گیرد.

مرحله سم زدایی مرحله ای بسیار حساس و سخت در ترک شیشه در کلینیک است. مرکز ترک اعتیاد تهران پاک بهترین امکانات رفاهی را برای این مرحله از درمان در نظر گرفته و بیمار بدون درد و خماری و بصورت کاملا تخصصی این مرحله را می گذراند. هدف ما این است که از کمترین داروی مخدر برای تسکین و گذراندن این دوره استفاده کنیم. در اغلب کلینیک های ترک اعتیاد، سم زدایی به روش‌ هایی مانند سرم درمانی، سم زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع نیز انجام می شود.

اگر به دنبال بهترین مرکز سم زدایی در تهران هستید تا بیمار شما کمترین درد و آسیب را در این مرحله تحمل کند با یک مرکز معتبر تماس بگیرید. پس از سم زدایی و خارج شدن مواد اعتیادآور و مخدر از بدن بیمار، او آماده ورود به سالن سبز و طی کردن ادامه فرآیند درمان خواهد بود.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران

تلاش ما در کلینیک این است که بهترین مرکز درمان اعتیاد و سم زدایی در تهران باشیم و برای این کار بهترین ها را گردهم آورده ایم. ما تمام نیازها و امکانات لازم برای درمان اعتیاد را شناسایی کرده و به آن ها اهمیت می دهیم. هدف ما درمان معتادن و بخشیدن زندگی نو و سالم به گرفتاران در دام اعتیاد و خانواده های آنهاست.

شرایط بستری در کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک به روز است. این مرکز تمامی مجوزهای لازم را دارد و تحت نظارت و بازرسی همیشگی سازمان بهزیستی قرار دارد. هزینه های کلینیک ترک اعتیاد ما براساس تعرفه های سازمان بهزیستی بوده و از تحمیل هزینه اضافی به خانواده ها پرهیز داریم.

یکی از کامل ترین شیوه ها و راه درمان اعتیاد به مواد مخدر ، گذراندن طول درمان در کلینیک تخصصی است. چرا که در این مراکز هرآنچه برای ترک بیمار نیاز دارید، فراهم شده است. از مهمترین مزایای ترک اعتیاد در کلینیک ، قرار گرفتن در یک محیطی امن و بدون دسترسی به مواد اعتیادآور است. در کلینیک محیطی آرام و بدون درگیری روحی و عاطفی، همراه با امکانات رفاهی و تفریحی مناسب را در تهران برای سم زدایی و درمان اعتیاد معتادان عزیز را فراهم نموده ایم.

برگزاری جلسات مشاوره و آشنایی خانواده ها در برخورد با بیمار معتاد و راهنمایی بعد از ترک یکی از مهمترین ویژگی های ماست. ترک اعتیاد به الکل و سایر مواد افیونی تخصص ماست.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران

هزینه کلینیک ترک اعتیاد در تهران

بار هزینه درمان اعتیاد به مواد مخدر اعتیاد بر دوش بیماران یا خانوده های آنهاست که معمولا به دلیل اعتیاد دچار پریشانی و بهم ریختگی هستند. هزینه ترک اعتیاد بیش از هرچیزی به روش درمان بستگی دارد. هدف اصلی در کلینیک، درمان معتادان با هزینه های منصفانه است. بنابراین کلیه هزینه ها در این مرکز مطابق با تعرفه سازمان بهزیستی تعیین می شود.

هزینه درمان و مشاوره در مرکز ترک اعتیاد براساس خدمات ارائه شده از قبیل تغذیه، کلاس های مددکاران ترک اعتیاد، کلاس های فرهنگی و آموزشی محاسبه می گردد. برای اطلاع از شرایط کلینیک برای پرداخت اقساطی هزینه ها و بستری بیماران کم بضاعت با ما تماس بگیرید.

آنچه در هنگام انتخاب کلینیک ترک اعتیاد باید در نظر گرفت شود، تخصص و امکانات مرکز، روش های درمانی و کارآیی روش ها و هزینه های منصفانه است. متاسفانه برخی مراکز و کلینیک های ترک اعتیاد غیرمجاز با قیمت های پایین سعی در جذب بیماران دارند. اما بهتر است شما عزیزان آگاه باشید که این مراکز به دلیل نداشتن مجوز تحت نظارت هیچ سازمانی نبوده و در آن ها از روش های غیر اصولی و بعضا غیراخلاقی استفاده می شود. در نتیجه کارآیی و اثر بخشی چندانی نیز ندارند.

مدت زمان ترک اعتیاد در کلینیک

مدت زمان ترک اعتیاد در کلینیک

مدت زمان بستری ترک اعتیاد در کلینیک به روش درمانی و وضعیت بیمار بستگی دارد. معمولا یک دوره کامل درمان اعتیاد بین 21 روز تا یک ماه کامل است. این دوره شامل سه مرحله پذیرش و سم زدایی، ورود به گروه و سالن سبز، ترخیص از مرکز و پیگیری درمان است. در قدم نخست، بیمار مدارک مورد نیاز را ارائه داده و با معرفی یک معرف آمادگی خود را برای شروع درمان اعلام می دارد. بیمار پس از معاینات پزشکی و تشخیص شرایط جسمی وارد مرحله سم زدایی و آغاز درمان می شود. این مرحله در محیطی آرام و با امکانات مناسب و تحت نظر مداوم پزشک و مدد کار طی می شود. پس از پایان سم زدایی، بیماران در محیطی شاد و مجهز به هم می پیوندند و برنامه های آموزشی و درمانی آنها به صورت گروهی و در برخی موارد به صورت خصوصی ادامه می یابد.

در این مرحله بیماران در کنار هم بازگشت به زندگی اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی  فراموش شده و تفریحات سالم سالم را در کنار برنامه های فرهنگی و جلسات بهبودی دنبال می کنند. در این دوره با صلاحدید مشاوران امکان ملاقات برای خانواده فراهم خواهد شد. در طی این مدت خانوده ها نیز در برنامه های توجیهی و جلسات مشاوره شرکت خواهند کرد. بعد از پایان دوره 21 روزه بیمار به سلامت از مرکز ترخیص خواهد شد. بعد از ترخیص ارتباط بیمار بهبود یافته با مددکاران ادامه دارد. با دعوت برای شرکت در کلاس ها و جلسات بعد از بهبودی ارتباط و پیگیری مرکز با بیمار ادامه خواهد داشت.

بهبودی بعد از ترک اعتیاد

مصرف مواد و مشکلات ناشی از آن فرد را از خانواده و اجتماع دور می کند. این افراد به تدریج اصول معاشرت و مهارت های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی را فراموش می کنند. به همین دلیل از سوی اجتماع و خانواده ترد شده و منزوی و گوشه گیر خواهند شد. ترک اعتیاد و بهبودی اولین مرحله برای بازگشت فرد به اجتماع و خانواده است. متاسفانه با وجود بهبودی بعد از ترک اعتیاد دید اطرافیان به فرد معتاد بهبود یافته همانند قبل است و تمایلی به معاشرت به وی ندارند. بنابراین اگر شخص بعد از درمان اعتیاد، مهارت های زندگی را نیاموزد، ممکن است با مشکل مواجه شود. نقش خانواده و نزدیکان نیز در مراحل بعد از بهبودی بسیار مهم و حیاتی است.

بهبودی بعد از ترک اعتیاد

 ترک اعتیاد در کلینیک با برگزاری جلسات گروهی و شخصی مشاوره و روانشناختی، مهارت های ضروری زندگی به بیماران آموزش داده می شود. همچنین برگزاری جلسات مشابه برای خانواده ها به پذیرش مجدد بیمار و کمک به زندگی سالم بعد از ترک در دستور کار این مرکز قرار دارد. از جمله مهارت هایی که در این مرکز به بیماران آموزش داده می شود می توان به خود آگاهی، همدلی، تفکر انتقادی، تفکر خلاق، تصمیم گیری، حل مسئله، ارتباط مؤثر، رابطه بین فردی، سازگاری با تنش (استرس)، سازگاری با هیجان اشاره نمود.

سوالات متداول ترک اعتیاد در کلینیک

آیا بستری شدن برای ترک اعتیاد برای همه بیماران لازم است؟

در صورت تشخیص پزشک به بستری در کلینیک، بلافاصله خدمات مربوط به ترک اعتیاد صورت می گیرد. در این روش بیمار مراحل سم‌زدایی و عبور از خماری را در محیطی مجهز و تحت نظر پزشک و پرستار متخصص سپری می کند.

آیا کمپ ترک اعتیاد همان کلینیک ترک اعتیاد است؟

اغلب کمپ‌هایی ترک اعتیاد مراکزی ناسالم هستند که با روش های غیراصولی اقدام به ترک اعتیاد بیماران می کنند. اما کلینیک متشکل از متخصص روانپزشکی، متخصص بیهوشی، پزشک عمومی و روانشناس است که در محیطی آرام و بهداشتی، روش های اصولی و علمی ترک اعتیاد را ارائه می‌دهد.

راه حل مراکز ترک اعتیاد برای درمان معتادان چیست؟

در ابتدا بیمار توسط کادر درمان تحت معاینه قرار می گیرد و سپس مرحله سم زدایی برای شروع فرآیند درمان انجام می شود. در کلینیک ترک اعتیاد تهران پاک سم زدایی به دو صورت طبیعی و بدون دارو و سم زدایی با دارو برای بیماران است.

ارتباط با کلینیک

تماس تلفنی

واتساپ

اینستاگرام